برنج
امروز سه شنبه 8/9/1401
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
سه شنبه / /

ايران مرکز تحقيقات برنج در حوزه آسياي مرکزي و غربي شد/ تصويب سند راهبردي خودکفايي برنج


ايران مرکز تحقيقات برنج در حوزه آسياي مرکزي و غربي شد/ تصويب سند راهبردي خودکفايي برنج

رئيس مرکز منطقه‌اي تحقيقات برنج در گفتگو با ايانا، با اعلام اين مطلب گفت: ايران به‌عنوان مرکز منطقه‌اي تحقيقات علمي در زمينه برنج و در حوزه کشورهاي آسياي مرکزي و غربي قرار است هدايت‌گر باشد.
دکتر عباس شهدي کومله افزود: تأمين امنيت غذايي و دستيابي به شرايط پايدار براي توليد محصولات استراتژيکي چون برنج ازجمله اهداف کشور ما محسوب مي‌شود و با توجه به تغييرات اقليمي و کاهش اراضي قابل کشت و همچنين تغييراتي که در مناطق مختلف شاهد هستيم بايد برنامه‌ريزي بين‌المللي در اين خصوص را سرلوحه کار خود قرار دهيم.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به توانمندي‌هاي جمهوري اسلامي، مرکزيت کارهاي علمي به ايران سپرده شد و قرار است با همکاري مدرسان بين‌المللي 10 کشور منطقه و جمهوري اسلامي ايران آموزش‌هاي لازم در زمينه تحقيقات برنج را فرا گيرند.
شهدي کومله ادامه داد: دوره آموزشي توليد برنج از اول تيرماه و دوره آموزشي اصلاح برنج در مردادماه سال جاري قرار است برگزار شود و پروژه‌هاي علمي و تحقيقاتي با همکاري مجامع بين‌المللي تعريف شود.
مجري برنج ظرف دو ماه تعيين شود
رئيس مرکز منطقه‌اي تحقيقات برنج از تصويب سند راهبردي خودکفايي برنج توسط هيئت دولت خبر داد و تصريح کرد: با همکاري مؤسسه بين‌المللي تحقيقات برنج و ساير مراکز علمي دنيا سعي مي‌کنيم که اين سند را به عمل تبديل کنيم.
وي يادآور شد: سند راهبردي خودکفايي برنج همچون طرح محوري گندم هدايت خواهد شد و با تعيين متولي خاص براي برنج کليه برنامه‌ها اجرايي مي‌شود.
شهدي کومله در پايان تأکيد کرد: قرار است مجري برنج ظرف دو ماه آينده تعيين شود و استان‌هاي برنج‌خيز کشور با همکاري يکديگر برنامه‌هاي موجود در اين سند را اجرايي کنند./
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 
نظرات ارسال شده :

نام : ? ایمیل : ? زمان ارسال :
پنج شنبه / /
فعال :

عيون
عز
صيف
عسل


آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com