برنج
امروز شنبه 2/11/1400
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
پنج شنبه / /

يك هزار و 500 تن برنج از مرزهاي قصرشيرين وارد كشور مي شود


فرماندار قصرشيرين از واردات يك هزار و 500 تن برنج از مرزهاي اين شهرستان خبر داد و گفت: اين اقدام در راستاي تنظيم بازار و كاهش قيمت اين محصول صورت گرفته است.

'حسين پروين' روز چهارشنبه در جلسه كميسيون نظارت اين شهرستان افزود: اين محموله برنج بتدريج در فواصل زماني مختلف از طريق مرز پرويزخان وارد شهرستان شده و در مراكز و فروشگاه هاي مجاز در اختيار مردم و مصرف كنندگان قرار مي گيرد.

وي تصريح كرد: اين ميزان برنج براي تامين نيازهاي بازار و مردم قصرشيرين و توزيع براساس قيمت مصوب است ولي مازاد برنج وارداتي با توجه به تقاضاهاي ارايه شده، در شهرستان هاي همجوار و همچنين مركز استان كرمانشاه توزيع خواهد شد.

پروين با اشاره به ورود نخسيتن محموله برنج و توزيع آن در بازار اظهار كرد: با رايزني هاي انجام شده اين مقدار برنج وارداتي زير قيمت كنوني بازار و با قيمت هر كيسه 10 كيلويي 290 هزار ريال در اختيار مصرف كنندگان قرار مي گيرد.

وي با بيان اينكه از ابتداي سال جاري تاكنون واحدهاي صنفي متخلف قصرشيرين به پرداخت 897 ميليون و 351 هزار ريال جريمه نقدي محكوم شده اند، اضافه كرد: گرانفروشي، كم فروشي و امتناع از فروش كالاهاي اساسي مورد نياز مردم از جمله تخلفات واحدهاي صنفي است.

فرماندار قصرشيرين با تاكيد بر اينكه برخورد با متخلفان بازار اغماضي لحاظ نمي شود و كم كاري از هيچ نهادي پذيرفته نيست، گفت: كساني كه سعي دارند با بالا بردن قيمت اجناس گراني در بازار ايجاد كنند همسو با برنامه هاي دشمن هستند و در صورت شناسايي، با آنها برابر قانوني برخورد خواهد شد.

پروين افزايش بازرسي ها از واحدهاي صنفي شهرستان را بمنظور ناامن كردن فضا براي متخلفان صنفي ضروري خواند و افزود: مردم شهرستان بايد براي مقابله با مخلان اقتصادي و بر هم زنندگان قيمت ها در بازار، با معرفي متخلفان نهادي هاي نظارتي را ياري كنند.

وي با اشاره به كمبود گوشت قرمز در روزهاي اخير، يادآور شد: اين مشكل ظرف مدت چند روز آينده برطرف خواهد شد و مردم براي تهيه گوشت قرمز با قيمت مصوب مشكلي نخواهند داشت.

رييس اداره صنعت، معدن و تجارت قصرشيرين نيز در اين جلسه گفت: از ابتداي سال تاكنون 15 جلسه كميسون نظارت و چهار جلسه تنظيم بازار برگزار شده است.

'منصور كاكايي' افزود: در يك ماهه گذشته 30 مورد بازرسي از واحدهاي صنفي صورت گرفته كه در نتيجه آن 43 واحد متخلف به پرداخت 720 ميليون ريال جريمه نقدي محكوم شدند.

وي همچنين از تمهيدات لازم براي اجراي طرح نظارتي شب يلدا خبر داد و اظهار كرد: بازرسان اين اداره همه روزه تا ساعت 19 عصر در قالب گشت هاي سيار از واحدهاي صنفي بازرسي به عمل مي آورند.

نظارت بر توزيع به موقع گاز مايع و ايجاد بسترهاي لازم براي برگزاري آزمون هاي فني حرفه اي در قصرشيرين از جمله مصوبات اين جلسه بود.
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 

آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com