برنج
امروز یکشنبه 16/11/1401
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
سه شنبه / /

مصرف سبوس برنج سياه و بهبود بيماريهاي التهابي


دانشمندان شواهدي را ارائه داده اند که بيان مي کند برنج سياه به تسکين التهابات ناشي از آلرژيها، آسم و ديگر بيماريها کمک کند.

محققين دربررسيهاي خود فوايد آشکار نشده ي متعددي را در مصرف سبوس برنج سياه يافتند. سبوس، غلاف بيروني غلات است که در طول فرايند توليد برنج سفيد از برنج قهوه اي برداشته مي شود. بررسيهاي آزمايشگاهي که در محيط سلولي انجام شدند نشان دادند، سبوس برنج سياه، ترشح هورمون هيستامين را که موجب بروز التهابات مي شود، متوقف مي کند.

در مطالعات جديد، محققين اثرات عصاره سبوس برنج سياه را بر روي التهابات پوست در موشهاي آزمايشگاهي بررسي کردند. با تزريق اين عصاره به موشها، التهاب پوست آنها در مقايسه با موشهاي گروه کنترل حدود 32 درصد کاهش يافته بود و همچنين توليد مواد ديگري در بدن که باعث افزايش التهاب مي شدند نيز کاهش يافته بود. اين يافته ها بيانگر ارزش ناشناخته سبوس برنج سياه به عنوان يک ماده غذايي ضد التهاب و آنتي آلرژيک است و در ضمن اين ماده به عنوان يک ماده درماني در درمان و پيشگيري از التهابات مزمن موثر مي باشد.

نکته عملي: مطالعات قبلي نشان داده اند که سبوس برنج سياه به توازن قند خون کمک مي کند. علاوه بر آن که سرشار از مواد مفيدي مانند فسفر و سلنيوم مي باشد. نتايج مطالعه اخير اهميت برنج حاوي سبوس بر تسکين التهابات ناشي از آلرژي را در آزمايشگاه نشان داده است. البته اين اثر مفيد بايستي در انسان نيز مورد مطالعه قرار گيرد.

منبع: journal of agricultural and food chemistry, 2010
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 

آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com