برنج
امروز یکشنبه 16/11/1401
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
یکشنبه / /

رئيس مؤسسه تحقيقات برنج کشور: ساختار کارخانه‌هاي شاليکوبي اصلاح مي‌شود


کارگروه صنعت کانون هماهنگي دانش و صنعت برنج، اصلاح ساختار کارخانه‌هاي شاليکوبي تحت بررسي قرار گرفت تا وضعيت موجود به ايده‌آل تبديل شود.

رئيس مؤسسه تحقيقات برنج کشور در گفتگو با خبرنگار ايانا با اعلام اين مطلب گفت: در کانون هماهنگي دانش و صنعت برنج کارگروه‌هاي مختلفي تشکيل شده است که با حضور دست‌اندرکاران صنايع مختلف اولين جلسه کارگروه صنعت، برگزار شد.

دکتر عباس شهدي‌کومله افزود: اين کارگروه با همکاري کارشناسان دانشگاهي، ngoها و بخش‌هاي خصوصي و اجرايي تشکيل جلسه داد تا بر اساس آن مشکلات صنايع شاليکوبي کشور مورد بررسي قرار گيرد و پس از آن اصلاح ساختار کارخانه‌ها انجام شود.

وي خاطرنشان کرد: کارگروه تجارت که يکي ديگر از کارگروه‌هاي اين کانون را تشکيل مي‌دهد، در فروردين‌ماه سال جديد تشکيل جلسه مي‌دهد و به بررسي مشکلات بازاريابي محصول برنج و ارائه راهکار خواهد پرداخت.کارگروه پژوهش به سه کارگروه توليد، صنعت و تجارت اضافه مي‌شود

اين مقام مسئول ادامه داد: کارگروه توليد، چندي است که تشکيل شده و چالش‌هاي موجود در مرحله توليد تحت بررسي قرار گرفته است.

شهدي‌کومله تصريح کرد: قرار است به سه کارگروه فوق، يک کارگروه ديگر که کارگروه پژوهش و آموزش نام دارد، اضافه شود.

وي يادآور شد: از آنجايي که پژوهش و آموزش لازمه هر کار اجرايي را تشکيل مي‌دهد و اگر هر اقدامي با ديدگاه علمي آغاز به کار کند، مي‌تواند سريع‌تر به نتيجه برسد و نتايج حاصل از آن نيز از لازمه اجرايي مناسبي برخوردار است، بنابراين کارگروه فوق نيز به‌زودي برگزار مي‌شود.ضايع شدن بخشي از محصول برنج در کارخانه‌هاي شاليکوبي

رئيس مؤسسه تحقيقات برنج کشور تأکيد کرد: اصلاح ساختار در کارخانه‌هاي شاليکوبي يکي از محورهايي است که توسط کارگروه صنعت تحت بررسي قرار خواهد گرفت.

شهدي‌کومله اظهار داشت: بخشي از محصول برنج در کارخانه‌ها و در مراحل مختلف خشک کردن، سفيد کردن و ساير مراحل بر اثر نامناسب بودن ساختار کارخانه‌هاي شاليکوبي از بين مي‌رود. بنابراين اصلاح آن مي‌تواند کمک بزرگي در اين بخش محسوب شود. ضمن آنکه از ضايع شدن محصول برنج نيز جلوگيري مي‌کند./

خبرنگار: مژگان ستار

اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 

آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com