برنج
امروز دو شنبه 15/9/1400
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
دو شنبه / /

اختصاص 35 درصد از اعتبار يارانه کودهاي شيميايي به توسعه کودهاي بيولوژيک


35 درصد از اعتبار يارانه کودهاي شيميايي به توسعه مصرف کودهاي بيولوژيک، آلي و ريزمغذيها اختصاص ميابد.

به گزارش ايانا از روابط عمومي معاونت آب و خاک و صنايع وزارت جهاد کشاورزي، مديرکل امور آب و خاک کشاورزي با اشاره به اينکه در سال 1388 طي مجوز نمايندگان ويژه رياست جمهوري به منظور توسعه و حمايت از مصرف کودهاي بيولوژيک، آلي و ريزمغذيها مشروط بر کاهش مصرف کودهاي شيميايي حداکثر تا سقف 10 درصد از اعتبار يارانه انواع کودهاي شيميايي به اين امر اختصاص يابد گفت: در سال جاري کميسيون کشاورزي مجلس شوراي اسلامي به دولت تصريح کرده است که اين رقم به 35 درصد افزايش يابد.

عليرضا پرستار با بيان اينکه کل يارانه کودهاي شيميايي 583 ميليارد تومان بوده است يادآور شد: اين رقم به دليل گران شدن قيمت کودهاي شيميايي در سطح جهان عملا محقق نشد.

مديرکل امور آب و خاک کشاورزي وزارت جهاد کشاورزي خاطرنشان کرد: استفاده از کودهاي بيولوژيک در فرآيند توليد محصولات کشاورزي بيش از پيش موجبات افزايش توليد در واحد سطح را فراهم خواهد کرد.

پرستار در ادامه با اشاره به اينکه در احکام پيشنهادي براي تدوين برنامه پنجم توسعه طي ارايه 13 فقره حکم اين دفتر سعي کرد شرايط لازم به منظور جلب سياستهاي حمايتي دولت از طريق اخذ محل اعتباري خاص در بودجه هاي سنواتي را فراهم نمايد افزود : پس از تعديل يارانه کودهاي شيميايي يا تعيين اعتبارات خاص براي کودهاي آلي و بيولوژيک در بودجه هاي سنواتي بايد نسبت به مسائل ترويجي اين کودها نيز توجه ويژه اي مبذول کرد.

وي در پايان نا آشنايي بهره برداران بخش کشاورزي با اينگونه کودها به ويژه کودهاي بيولوژيک و نيز محدوديت در صنايع توليد کودهاي کمپوست از مواد آلي موجود در بخش کشاورزي را از مهمترين مشکلات پيش رو در استفاده از کودهاي آلي نام برد
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 
نظرات ارسال شده :

نام : ? ایمیل : ? زمان ارسال :
شنبه / /
فعال :

العاب عيون
العاب صيف
العاب عسل
العاب عز


آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com