برنج
امروز دو شنبه 15/9/1400
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
چهار شنبه / /

مصرف 26 ميليون ليتر سموم كشاورزي در يك سال زارعي


نايب رئيس انجمن علوم علف‌هاي هرز كشور گفت: كشاورزان در يك سال زارعي 26 ميليون ليتر سم مصرف كردند.

به گزارش خبرگزاري فارس از بابلسر، سومين همايش دو روزه علوم علف‌هاي هرز ايران با حضور 300 نفر از اساتيد، پژوهشگران، كارشناسان، دانشجويان و مهمانان خارجي در مركز آموزشي رفاهي بانك كشاورزي شهرستان بابلسر بعدازظهر امروز آغاز به‌كار كرد.
رئيس همايش و نايب رئيس انجمن علوم علف‌هاي هرز كشور در مراسم افتتاحيه اين همايش گفت: مديريت علمي علف‌هاي هرز در اراضي كشاورزي كشور، توليد پايدار را تضمين مي‌كند كه براي رسيدن به اين هدف شناسايي و پژوهش جنبه‌هاي مختلف علم علف‌هاي هرز ضروري است.
محمدعلي باغستاني افزود: انجمن علوم علف‌هاي هرز ايران با برگزاري همايش دوسالانه خود تلاش دارد تا با هدفمند كردن پژوهش گامي موثر در انتقال يافته‌هاي تحقيقات اين رشته علمي بردارد.
وي اظهار داشت: همايش سوم با تاكيد برهدفمند كردن تحقيقات بنيادي و كاربردي فعاليت خود را شروع كرده است.
باغستاني افزود: 570 مقاله به دبيرخانه اين همايش ارسال شد و مقالات دريافت شده در پنج موضوع بيولوژي، اكوفيزيولوژي، مديريت علف‌هاي هرز، علف كش‌ها و ساير موضوعات مرتبط با علم علف‌هاي هرز تقسيم‌بندي شدند.
رئيس سومين همايش دو روزه علوم علف‌هاي هرز ايران اظهار داشت: براي داوري مقالات 47 داور از دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي سراسر كشور انتخاب و هر مقاله بر اساس تخصص داوران براي دو داور ديگر نيز ارسال شد و حتي در برخي از موارد اگر دو داور در مورد يك مقاله نظرشان با هم متناقض بود از داور سوم هم استفاده شد.
باغستاني تصريح كرد: در مجموع 347 مقاله براي ارائه در اين همايش پذيرفته شد كه از اين تعداد مقاله پذيرفته شده به دليل محدوديت زماني و مكاني مقالات به صورت شفاهي و پوستر براي ارائه انتخاب شدند.
وي يادآور شد: براي تشويق دانشجويان از بين پوسترهاي ارائه شده در اين همايش سه پوستر از بين پوسترهاي دانشجويان به عنوان پوسترهاي منتخب همايش انتخاب خواهد شد.
نايب رئيس انجمن علوم علف‌هاي هرز كشور در پايان اظهار داشت: در سال 1386، 26 ميليون ليتر سم در كشور مصرف شد كه از اين مقدار سم مصرف شده 19ميليون ليتر در اراضي زراعي و بقيه در اراضي باغي بوده است كه بيش از 60 درصد از آن را سموم علف‌كش به خود اختصاص داده‌اند.
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 

آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com