برنج
امروز دو شنبه 15/9/1400
ارسال به دیگران دریافت خبر نامه

کاربر :

Login : ورودرمز را فراموش کرده ام

Sign up : ثبت نام

0

 
دو شنبه / /

كشاورزان گيلاني كاه و كلش برنج را نسوزانند


جهاد كشاورزي گيلان با صدور اطلاعيه‌اي از كشاورزان اين استان خواست از آتش زدن كاه و كلش پس از برداشت برنج جدا خودداري كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، اطلاعيه‌ جهاد كشاورزي گيلان آمده است: استان گيلان با دارا بودن تعداد زيادي از دام‌هاي سنتي و صنعتي و نياز فراوان آنها به علوفه، كاه و كلش مي‌تواند به عنوان يكي از علوفه‌هاي مورد نياز دام‌ها نقش مهم و قابل توجه‌اي داشته باشد.
اين اطلاعيه مي‌افزايد: سوزاندن كاه و كلش علاوه بر نابودي مقدار زيادي از غذاي دامي، سبب مشكلات زيست‌محيطي مي‌شود كه بايد از اين عمل جلوگيري به عمل آيد.
در ادامه اطلاعيه آمده است: گاز حاصل از سوزاندن كاه و كلش برنج، سمي را از خود توليد مي‌كند و سبب خفگي گياهان و برخي از موجودات مفيد مي‌شود كه مي‌تواند صدمات جبران‌ناپذيري به وجود آورد.
جهاد كشاورزي گيلان در ادامه اطلاعيه خود آورده است: با بسته‌بندي كاه و كلش و مصرف آن براي خوراك دام مي‌توان به اقتصاد خانواده كمك كرد.
در ادامه اين اطلاعيه آمده است: ايجاد گازهاي سمي و سوزاندن كاه و كلش برنج ضمن تاثير منفي بر زندگي مردم سبب تغيير مكانيزم خاك شده و نابودي موجودات را باعث مي‌شود كه تداوم اين امر ازت خاك را از بين مي‌برد و محصول را كاهش مي‌دهد.
در اين اطلاعيه تاكيد شده است: مواد آلي در خاك بسيار مهم و به عنوان خون خاك بوده كه با سوزاندن كاه و كلش در مزرعه موجب فقر خاك و مواد آلي مي‌شود و كشاورزان بايد با جمع‌آوري آن به حفظ خاك و محيط زيست كمك كنند.
اگر در مورد این مطلب نظری دارید می توانید در این قسمت ارائه نمائید:
نام
ایمیل
نظر لطفا فارسی تایپ کنید :
 

آرشیو :تماس با ما :   info@berenge.com
استفاده از اطلاعات سایت با ذکر منبع ( و لینک مربوط به اطلاعات ) بلامانع است
سایت برنج    www.berenge.com